טיפול בוצה תעשייתית

פינוי בוצה במפעלים – למי כדאי לפנות?

במפעלים רבים בתחומי תעשייה מגוונים נוצרת בוצה. מעבר להיותה מטרד ותוצר לוואי. חשוב לדעת שלבוצה יש במקרים רבים אפשרות לעבור מחזור. על מנת לעשות זאת נכון, חייבים להיעזר באנשי מקצוע מיומנים אשר מנוסים בטיפול בחומרים מסוכנים ובפסולת תעשייתית.

למי פונים על מנת לפנות בוצה ומה ניתן לעשות איתה? המשיכו לקרוא.

מהי בוצה?

הבוצה הינה תוצר לוואי המופק תוך כדי ביצוע תהליכי טיפול במי קולחין ובשפכים תעשייתיים. ניתן למצוא בוצה כזו במגוון ענפי תעשייה בהם תעשיית המתכת, תעשיית הפרמקולוגיה ועוד.

מה שהופך את הבוצה לחומר שמחייב פינוי נכון ומקצועי הינו העובדה שהיא מכילה תרכובות כימיות סינתטיות – כמו בפסולת תעשייתית רעילה ומסוכנת, וזאת לצד חומרים אורגניים שונים אשר עלולים להכיל בתוכם שלל חיידקים וגורמי תחלואה אחרים.

האם קיים בישראל חוק בנוגע לטיפול בפסולת מסוכנת?

בהחלט כן. התקנות בישראל העוסקות בפינוי של פסולת רעילה או מסוכנת ואופן הטיפול בה כוללות דרישה ממפעלים המייצרים פסולת מסוכנת כתוצר לוואי של תהליך הייצור שלהם, להיעזר בגורמים מקצועיים המתמחים בתחום לטפל בפסולת הזו. פינוי ראוי של פסולת מסוכנת, ובכלל זה גם בוצה תעשייתית, הוא תנאי לעמידה בתקן איכות סביבה (14001).

מעבר לעובדה שקיים חוק בנושא, ההשלכות של אי עמידה בחוק יכולות להיות הרסניות – פסולת שאינה מפונה כראוי עלולה ליצור זיהום בקרקע או בסביבת המפעל. אם חלילה יקרה מקרה של פגיעה רוחבית משמעותית והגורמים המוסמכים יחלו בבדיקה – אתם תמצאו עצמכם במצב מאד לא נעים אם יתברר שאתם גרמתם לזיהום.

פינוי בוצה – מהן השיטות הטובות ביותר?

הדבר הראשון שעושים כהכנה לביצוע של סילוק בוצה הוא לדלל אותה על מנת לייצב אותה ולנטרל עד כמה שניתן את גורמי הזיהום הקיימים בה. גורמים אלו מבוססים על תרכובות כימיות והדילול מפחית את אחוז התרכובות הללו בתוכה. לאחר הדילול הבוצה הופכת לבטוחה יותר לקראת המשך העיבוד שלה. בשלב זה ניתן להעביר את הבוצה באופן בטוח למפעל ייעודי בו ניתן לטפל בה כראוי. כל חומר פסולת מסוכן מועבר לטיפול הנכון לאותו סוג פסולת.

האם אני יכול לטפל בבוצה התעשייתית שנוצרה אצלי בעצמי?

בשום פנים ואופן לא. החוק בישראל מחייב להיעזר בגורם מקצועי מומחה בכל מקרה של טיפול בחומרים מסוכנים או רעילים וזאת על מנת להימנע ממצב של טעות באופן הטיפול בחומר, אשר עלולה לגרום לפגיעה בריאותית ואף יותר מכך – בקרב מי שמפנים את החומר או לסביבה המיידית במקום הפינוי. חשוב להימנע בכל מחיר מאפשרות של דליפת חומר מסוכן או רעיל – כמו בוצה – אל תוך האדמה או חלילה לחלחול שלו למי תהום. פינוי בוצה הוא עבודה מקצועית – אל תסכנו את עצמכם ואת העובדים שלכם בניסיון לעשות זאת ללא גורם מוסמך.

מה יוצא לי מפינוי בוצה על ידי גורם מקצועי?

חשוב לציין שקיימים סוגים רבים של בוצה הניתנים למחזור. לאחר שנעביר אותן טיפול בוצות תעשייתיות מסוימות יכולות לשמש כדלקים, כחומרי גלם לייצור, כחומרי סיכה ואפילו כחומרי דשן והטבת קרקע עבור החקלאים. זהו תהליך ידידותי לסביבה אשר מטפל באופן מיטבי בפסולת שהופכת ממסוכנת למועילה.

העובדה כי לאחר טיפול בוצה תעשייתית יכולה להפוך למגוון חומרים שימושיים, הופכת את הטיפול בה לכדאי – ולו רק בבחינת עשייה למען איכות הסביבה ופעולה שתעביר את כדור הארץ לדורות הבאים במצב טוב יותר.

לכן חשוב לבחור בגורם מטפל שיהיה מקצועי, ותיק ומיומן, כזה שיודע כיצד לעשות את העבודה באופן שיפיק עבורכם את התוצאה המיטבית.

למי כדאי לפנות בנושא טיפול בבוצה תעשייתית?

כאשר ניגשים לטפל בפינוי של בוצה תעשייתית, ישנה חשיבות רבה בבחירת מבצעי העבודה. הדבר הראשון שכדאי לוודא הינו רמת המקצוענות של הגורם שבחרתם. ככל שהעסק הנבחר יהיה ותיק יותר ובעל מוניטין טוב, כך תוכלו להיות בטוחים שבחרתם נכון.

אל תהססו לשאול שאלות, להבין כיצד מתכוונים לבצע את פינוי הבוצה שנצברה אצלכם ומה ניתן לעשות עימה כך שתוכל לחזור ולשמש לתועלת כלשהי. תמיד כדאי להעדיף טיפול ירוק וידידותי לסביבה, אם הוא אפשרי – זה עושה טוב לכולם. גם לכם.

כאשר בוחרים – כדאי לבחור צוות אחראי, מיומן, בעל ידע רב תחומי, המתמצא בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ואשר לוקח על עצמו מחויבות להצליח – עבורכם. תוכלו להתחיל לחפש, לשאול, לבדוק – או שפשוט תקצרו את התהליך ותפנו אלינו.

מי אנחנו

דקל גרינסויל בע״מ הינה חברה העוסקת בתחום שירותי איכות סביבה. אנו בין הוותיקים בארץ בתחום עיסוקנו והשנים לימדו אותנו הרבה עליו והפכו אותנו למומחים. עוד בתחילת הדרך שמנו לפנינו מטרה – לתת ללקוחות תעשייתיים את האפשרות לבחור בפתרונות מתקדמים, אמינים ובטוחים לטיפול במגוון צרכים, כולל פינוי פסולת מסוכנת, כמו גם לייעד סוגים שונים של פסולת מסוכנת לשימושים מועילים ובטוחים באמצעות ניצול אפשרויות מיחזור של חלק ממנה.

דברו איתנו עוד היום

אם אתם מעוניינים לפנות בוצה תעשייתית מכל סוג, באופן יעיל ובטוח – צרו עמנו קשר כבר עכשיו, חייגו אלינו לטלפון 052-3666778 או כתבו אלינו לדוא״ל info@greensoil.co.il ואנו כבר נעזור לכם במציאת הפתרון המתאים ביותר כך שכולם יוצאים מנצחים: אנחנו, אתם והסביבה.

פינוי בוצה במפעלים
Call Now Button