אדמה מזוהמת

טיהור אדמה מזוהמת – איך ומדוע זה כדאי

אדמה/קרקע  מזוהמת הינה מפגע רציני ביותר העלול לגרור עימו נזקים לא מעטים. טיפול באדמות מזוהמות הינו נדרש, כעת כאשר כל העולם מודע יותר לנושא איכות הסביבה ופותחו שיטות מתקדמות המאפשרות לא רק לטפל אלא ממש לטהר אדמות/קרקעות מזוהמות.

הדבר הנכון לעשות במקרה של זיהום קרקע הוא לטפל ולעשות זאת באופן מיטבי. איך עושים זאת? למי פונים? על כך בהמשך.

כיצד מזדהמת קרקע?

קרקע יכולה להזדהם בעקבות מספר דברים, כולם נובעים משימוש בחומרים שונים בתהליך ייצור תעשייתי. אם אתם בעליו של מפעל העושה שימוש בדלקים, שמנים, תרכובות כימיות סינטטיות וכדומה – יש סיכוי שאתם גורמים לזיהום קרקע, לפעמים אינכם אפילו יודעים זאת. החומרים הללו עלולים לזלוג לקרקע בה מוטמן מיכל האחסון שלהם ולגרום לזיהום היוצר נזק חמור לקרקע ולאיכותה.

אין מנוס, קורה שבסביבה תעשייתית העושה שימוש בחומרים כאלו ואחרים, תהיה זליגה של חומרים אלו אל מעבר למתחם המפעל עצמו. המפעל אינו מרחף באוויר, הוא יושב על קרקע ובמרבית המקרים בהם קיים זיהום הוא אינו נובע מחוסר אכפתיות אלא ממצב שכלל לא היו מודעים לו.

אנו רוצים להאמין שברגע שעולה חשש או חשד לקיומו של זיהום קרקע, מרבית בעלי המפעלים והתעשיינים יהיו מעוניינים לפתור את המצב באופן חוקי, איכותי ומועיל לסביבה. אי מוכנות לבצע טיפול בזיהום או המשך זיהום הקרקע במודע, הינם עליה בטוחה על הדרך להתמודדות עם השלכות חמורות במיוחד.

מהן ההשלכות של זיהום הקרקע?

בהתאם לאותם גורמי זיהום שציינו לעיל, זיהומי הקרקע עשויים להיות הצטברות של חומר מזהם מתוך הרשימה שמנינו או מחומרים אחרים. חומרים השוקעים בקרקע גורמים לה לנזק ומורידים מאיכותה, שלא לומר מהווים סיכון בריאותי חמור שעלול להזיק אף לעובדים במפעל או לאוכלוסייה אזרחית המתגוררת בסמוך וגם למי תהום, אם קיימים באזור. אם חלילה יקרה מקרה של פגיעה רוחבית משמעותית והגורמים המוסמכים יחלו בבדיקה – אתם תמצאו עצמכם במצב מאד לא נעים אם יתברר שאתם גרמתם לזיהום.

מהן השיטות המומלצות לטיפול בזיהומי קרקעות?

קיימות מספר דרכים או שיטות לטיפול בזיהום קרקע. הדרך המיטבית לטיפול בזיהום קרקע מתחילה בשלב הראשוני ביותר שהוא סקירת הקרקע החשודה כמזוהמת, ביצוע סקר קרקע/דיגום ערימה לאחר חפירתה וזיהוי של הגורם המזהם האפשרי והשפעות על הסביבה המקיפה.

קרקע מזוהמת אינה מקרה אבוד וניתן לשקם אותה. ברגע שמזהים את הגורם המזהם ואת היקף הזיהום, ניתן לבצע טיפול שבו מתאפשר פירוק החומר המזהם עד לשיקום מלא של הקרקע והשבתה לאיכות טובה.

במהלך הטיפול הירוק נחשפת הקרקע למיקרואורגניזמים ייחודיים המזרזים את פירוקם של חומרים מזהמים שונים. התוצאה הינה אדמה נקייה מזיהומים וחומרים מזיקים אשר ניתן לעשות בה שימוש כקומפוסט עשיר ומועיל לסביבה.

האם בכלל מומלץ לטפל בזיהומי קרקע?

אנחנו יוצאים מתוך הנחה שכולם שומרי חוק ובעלי מוסר או לפחות מוסר עבודה מוקפד, אך הטיפול בקרקע מזוהמת אינו רק עניין של חוק, או עניין מוסרי – אנחנו רוצים לשמור על הסביבה שלנו ולהעביר אותה לדורות הבאים במצב טוב, לפחות כמו שקיבלנו אותה בעצמנו.

למי כדאי לפנות בנושא טיפול בקרקע מזוהמת?

כאשר ניגשים לטפל בקרקע מזוהמת, ישנה חשיבות רבה בבחירת מבצעי העבודה. הדבר הראשון שכדאי לוודא הינו רמת המקצוענות של הגורם שבחרתם. ככל שהעסק הנבחר יהיה ותיק יותר ובעל מוניטין טוב, כך תוכלו להיות בטוחים שבחרתם נכון.

אל תהססו לשאול שאלות, להבין כיצד מתכוונים לטפל בזיהום הקרקע שנוצר. תמיד כדאי להעדיף טיפול ירוק וידידותי לסביבה – זה עושה טוב לכולם. גם לכם.

כאשר בוחרים – כדאי לבחור צוות אחראי, מיומן, בעל ידע רב תחומי, המתמצא בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ואשר לוקח על עצמו מחויבות להצליח – עבורכם. תוכלו להתחיל לחפש, לשאול, לבדוק – או שפשוט תקצרו את התהליך ותפנו אלינו.

מי אנחנו

דקל גרינסויל בע״מ הינה חברה העוסקת בתחום שירותי איכות סביבה. אנו בין הוותיקים בארץ בתחום עיסוקנו והשנים לימדו אותנו הרבה עליו והפכו אותנו למומחים. עוד בתחילת הדרך שמנו לפנינו מטרה – לתת ללקוחות תעשייתיים את האפשרות לבחור בפתרונות מתקדמים, אמינים ובטוחים לטיפול בזיהומים של קרקעות ומקורות מים, כמו גם לייעד סוגים שונים של פסולת מסוכנת לשימושים מועילים ובטוחים.

דברו איתנו עוד היום

אם אתם מעוניינים להפיק תועלת מטיפול נכון ואיכותי בזיהומי קרקע – צרו עמנו קשר כבר עכשיו, חייגו אלינו לטלפון 052-3666778 או כתבו אלינו לדוא״ל info@greensoil.co.il ואנו כבר נעזור לכם במציאת הפתרון המתאים ביותר כך שכולם יוצאים מנצחים: אנחנו, אתם והסביבה.

טיהור אדמה מזוהמת
Call Now Button